Koronaya yakalanan yolcunun öptüğü muavinin test sonucu belli oldu!

İstanbul'dan Diyarbakır'a doğru yola çıkan şehirlerarası otobüste koronavirüs testi pozitif çıkan Süreyya Ç.'nin, kendisine yardımcı olduğu gerekçesiyle alnından öptüğü ve 50 TL bahşiş verdiği muavin Zafer Demir ile otobüste bulunan 29 kişinin koronavirüs testleri negatif çıktı

Koronaya yakalanan yolcunun öptüğü muavinin test sonucu belli oldu!

İstanbul’da 3 gün önce Covid-19 testi yaptıran ve sonucu çıkmadan dün Diyarbakır’a doğru otobüsle yola çıkan Süreyya Ç., yoldayken hastaneden gelen telefonla corona virüsü testi sonucunun pozitif olduğunu öğrenişti.

Süreyya Ç., durumu muavine bildirdi. Bunun üzerine otobüs şoförü Süreyya Ç.’yi otobüsle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bıraktı.  Süreyya Ç. otobüsten inerken, muavin Zafer Demir de valizini taşırken kendisine yardım etti.

Süreyya Ç. o sırada eldiven ve maske takmayan Demir’i, kendisiyle ilgilendiği için alnından öpüp, 50 TL para verdi. Süreyya Ç. hastanede karantinaya alındı.

Tekrar Diyarbakır’a doğru yola çıkan otobüs de durumun emniyet ekiplerine bildirilmesinin ardından Bolu’da durduruldu.

Dün akşam saatlerinde Bolu’da durdurulan otobüstekiler, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi’ne getirildi.

Otobüste bulunan 5’i çocuk 27 yolcu ile 3 personele, otobüsten sırayla indirilerek corona virüsü testi yapıldı. Otobüstekiler, daha sonra yollarına devam etti.

Süreyya Ç.’nin alnından öptüğü muavin Zafer Demir ve otobüstekilerin corona virüsü testlerinin sonucu negatif çıktı. Testlerin sonuçları otobüstekilerin bulundukları illerdeki Sağlık Müdürlüklerine gönderildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER