Küçük çocukların nargile içtiği görüntüler sonrası bakanlık devreye girdi!

Fatih'teki bir nargile kafede çocuklara nargile içirilmesi görüntülerini izleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un talimatıyla bakanlığı harekete geçtiği öğrenildi

Fatih'te bir nargile kafede çocuklara nargile içirilmesine ilişkin görüntüler hem sosyal medyada hem de kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Görüntüleri bizzat izleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un hemen Bakanlık bürokratlarını harekete geçirdiği, ayrıca Fatih Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün çocuklara ulaşmak ve çocuklar için bu tür ürünlerin sağlığa zararı konusunda terapi düzenlemek istediği belirtildi.

İşletme sahibine ulaşılamadı

Bunun yanında Bakanlığın Emniyet Teşkilatı ile de iletişime geçerek mekan ve sorumlular hakkında işlem yapılması için ihbarda bulunduğu da gelen bilgiler arasında.

Görüntülerde yaşları 10-12 arasında olan 3 küçük çocuğa nargile içirildiği, içeridekilerin ise çocukları "Çek çek çek" diyerek teşvik ettiği dikkat çekmişti. İşletme sahibine şehir dışında olduğu gerekçesiyle ulaşılamazken görüntülerin Sağlık Bakanlığı tarafından da incelemeye alındığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Haber Global

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER