Küçük Melisa Çaresiz: İlaçları Karşılanamıyor Gün Geçtikçe Eriyor!

Kocaeli'de yaşayan Orhan Yetgin, ilik kanseri olan küçük kızı Melisa için uzanacak yardım elini bekliyor

Küçük Melisa Çaresiz: İlaçları Karşılanamıyor Gün Geçtikçe Eriyor!

İnşaat işçisi Orhan Yetgin’in kızı Bahar Melisa Yetgin 2009 yılında ilik kanserine yakalandı. 2009 yılında yapılan tedavilerin ardından her 2 ayda bir iğne olmak zorunda kalan Melisa’nın inşaat işçisi babası Orhan Yetgin iğne için hayırseverlerden yardım bekliyor.

İĞNENİN FİYATI 340 EURO

Küçük Melisa yakalandığı ilik kanseri ile mücadele ederken kan değerlerini düzenli tutması için her 2 ayda bir iğne olmak zorunda. İğne yurt dışından getirildiği için 340 Euro’ya alınabiliyor. Devlet iğnenin yüzde seksenlik kısmını karşılarken inşaatlarda çalışan baba hayırseverlerden iğne için yardım bekliyor.

KÜÇÜK KIZLARINI KAYBETTİLER

Öte yandan Yetgin çifti daha önce, Medine adındaki yavrularını küçük yaşta kaybetmenin acısıyla sarsıldı. Genç çift, kemik gelişimi yönünden zayıf olan minik Medine henüz 2.5 yaşındayken gelişemediği için 2 aylık bir bebek gibi duruyordu. Baba 2008 yılında kızının tedavi masraflarına yetişmek için sokaklarda karton toplayıp satıyordu. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Medine hayatını kaybetti.

Düzenli bir geliri olmayan ve tedavi masraflarını karşılayamayan Yetgin'e ulaşmak isteyen ve ilaç yardımında bulunmak isteyen kişilerin, gazetemizle iletişime geçmesi yeterli.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER