Küçükçekmece Kızılay ihtiyaç sahipleri için Butik Mağazasını açtı!

Küçükçekmece Kızılay, ihtiyaç sahiplerine olan desteğine aralıksız devam ediyor. Kızılay Şubesi ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer almaya devam ediyor. Küçükçekmece Belediyesi tarafından tahsis edilen Mareşal Fevzi Çakmak Meydanı Kapalı Pazar girişinde HAYIR MAĞAZASI halkın yoğun katılımı ile açıldı.

Küçükçekmece Kızılay ihtiyaç sahipleri için Butik Mağazasını açtı!

Türk Kızılayı İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda davetli katıldı.

Küçükçekmece Kızılay Şubesi Hüseyin İPEK başkanlığında yaklaşık olarak 5 aydır toplumun taktirini kazanan çok güzel çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal ÇEBİ tarafından Kızılaya tahsisi edilen mağaza açılışına, Başkan Kemal Çebi, Siyasi Parti İlçe Başkanları,Kızılay İl Başkanı STK Başkanları Muhtarlar ve yoğun halk katılım sağladı.

Mareşal Fevzi Çakmak Kapalı Pazarında bulunan yaklaşık olarak 300 metre kare alanın HAYIR MAĞAZASI olarak kurdele kesilerek açıldı.

Başkan İpek "Bayram öncesi ihtiyaç sahipleri ilelerin giydirirceğini, mahçup olmadan çocuklarıyla beraber bayramda sevinmeyen ihtiyaç sahibi aile kalmayacak,Mağazadaki bu ürünlerin hepsi ülkenin en tanınmış markalarınca Kızılaya yapılan bağışlarıdır. Mağazamızda AVM'lerdeki mağaza konseptinde yapmaya çalıştık, giyinme kabinlerimiz var. Buraya gelen ihtiyaç sahiplerinin alışveriş mağazasından alışveriş yapar gibi ürünlerini seçecek ve hiçbir ücret ödemeden giysi ihtiyaçlarını alabilecekler.  İhtiyaç sahiblerine  ulaştırmak için bu mağazamızın açılış sevincini birlikte yaşıyoruz. İhtiyaç sapleri ve İhtiyacı olan geleceğimizin teminatı öğrenciler mağazaya gelip  rencide olmadam nahçubiyet duymadan ürünlerimizi deneyip beğenip gönül rahatlığı ile alabilecek” dedi. 

Açılış töreninde Türk Kızılayı İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi, Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Küçükçekmece Şube Başkanı Hüseyin İpek kurban bağışçılarına teşekkür plaketi takdim ederek hayırseverlere teşekkür ve yardımlarının devamını dilediler.

Başkan açılış törenine katılan siyasi parti temsilcileri,sivil toplum kuruluşları,  mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli ilçe halkı ile  tüm Kızılay gönüllülerini bu mutlu ve heyacanlı gümümüzde bizleri yalnız bırakmayıp sevincimizi paylaştığınız için teşekkürlerimi iletiyorum dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2022, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER