Kuzey Irak'tan acı haber: Sözleşmeli er Muhammed Öztürk şehit oldu, bir askerimiz de yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı, "Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde bir üs bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada bir silah arkadaşımız şehit olmuştur" açıklamasını yaptı

Kuzey Irak'tan acı haber: Sözleşmeli er Muhammed Öztürk şehit oldu, bir askerimiz de yaralandı

Kuzey Irak'ta sürdürülen Pençe-Şimşek operasyonundan acı haber geldi. Terör örgütüyle girilen çatışmada sözleşmeli er Muhammed Öztürk şehit olurken bir askerimiz de yaralandı. 

Milli Savunma Bakanlığı, şu açıklamayı yaptı:

*Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde bir üs bölgemizde bölücü terör örgütü mensupları ile yakın emniyet unsurları arasında çıkan temas neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

*Bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşımız derhal hastaneye tahliye edilerek tedavisine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz."

Sözleşmeli er Muhammed Öztürk'ün acı haberi ailesine verildi. Haberin ardından şehidin baba ocağına Türk bayrağı asıldı. 

Şehit Muhammed Öztürk'ün naaşının havayolu ile Kastamonu Havalimanı'na getirilmesi bekleniyor. Şehidin naaşının Taşköprü ilçesinde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Kurbantepe Mezarlığı'nda defnedileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER