KYK Yurdunda İlginç Anlar: Kedi Sesi Çıkartıp Duvarları Tırmaladı!

Sakarya'da bulunan bir öğrenci yurdunda korku dolu anlar yaşandı. Bir öğrencinin gece saatlerinde kedi sesi çıkartarak öğrencilerin odalarının duvarlarını tırmalaması paniğe neden oldu

KYK Yurdunda İlginç Anlar: Kedi Sesi Çıkartıp Duvarları Tırmaladı!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdu'nda bir öğrencinin gecenin ilerleyen saatlerinde kedi sesleri çıkartarak öğrencilerin odalarını tırmaladığı iddiası yurdu ayağa kaldırdı. Öğrencilerin odalarını terk ederek yurdun önünde eylem yaptığı esnada fenalık geçiren 1 kişi hastaneye kaldırılırken, olay sosyal medyada gündem oldu.

ODALARA NOTLAR BIRAKTI

Kız öğrenci yurdu içerisinde bir süredir geceleri kedi sesleri duyulduğu ve belirlenemeyen bir öğrencinin gecenin ilerleyen saatlerinde kedi sesleri çıkartarak, öğrencilerin odalarının kapılarını tırmaladığı ve 'mır mır cadılar bayramı başlasın' şeklinde notlar bıraktığı iddia edildi. Bunun üzerine yurtta bulunan bazı öğrenciler yaşadıkları panik nedeniyle kapılarının arkasına masa ve sandalyeler koyarak, ortaya atılan 'Kedi Kız' iddiasından kendilerini korumaya çalıştı.

POLİS ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜ

Öğrencilerin ses ve söylentilerden korktuklarını beyan ettikleri olay ile alakalı yapılan ilk incelemelerde somut ve ciddiyet arz eden bir delil bulamayan polis ekipleri öğrenci ve yurt yönetimiyle görüştü. Yurt idaresi tarafından konunun söylentiden ibaret olduğu ve abartılacak bir konu olmadığı beyanının üzerine daha önce teslim edilmeyen oda anahtarları, öğrencilerin talepleri doğrultusunda güvenlik açısından öğrencilere teslim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER