Lüks yolcu gemisinde koronavirüs alarmı: Test kitleri havadan bırakıldı!

ABD’nin San Francisco açıklarında demir atan lüks yolcu gemisinde bulunan kişi, gemiden ayrılmasının ardından koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Mürettebat ve yolcular için 3 bin 483 kişinin içerisinde bulunduğu gemiye test kitleri havadan bırakıldı, geminin karaya yanaşmasına izin verilmiyor.

Lüks yolcu gemisinde koronavirüs alarmı: Test kitleri havadan bırakıldı!

Grand Princess lüks yolcu gemisinde bulunan 71 yaşındaki kişi gemiden ayrıldıktan sonra California eyaleti sınırları içinde koronavirüsten hayatını kaybetti.

Karaya yanaşmasına izin verilmiyor

Planlanmış yolculuğunu iptal eden Grand Princess gemisi San Francisco açıklarında demir attı. Karaya yanaşmasına izin verilmeyen yolcu gemisinde 2 bin 383 yolcu ve bin 100 mürettebat bulunuyor.

Helikopter ile gemiye test kiti bıraktılar

Bazı yolcular odalarına kapanırken, koronavirüse maruz kaldığından şüphe edilen yolculara test yapılması için California Ulusal Güvenlik görevlileri helikopter ile gemiye Kovid-19 test kiti bıraktı.

Firmadan açıklama

Lüks yolcu gemisinin sahibi olduğu firmadan yapılan yazılı açıklamada, "Halk sağlığı yetkilileri, tüm test sonuçları alınana kadar hiçbir yolcunun karaya çıkmasına izin verilmeyeceğini bildirmiştir" ifadelerine yer verildi.

Gemide bulunan tıbbi görevliler tarafından koronavirüse maruz kaldıklarından şüphe edilen yolculara testler uygulanacak ve örnekler yine helikopter ile Richmond kentinde bulunan laboratuvara gönderilecek. ABD Senatosu koronavirüs ile savaşmak için 8,3 milyar dolarlık bütçe ayırdığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER