Mahkemeden skandal karar: 16 yaşındaki kızı taciz etti, mahkeme 'İstismar yok' dedi!

Yerel mahkeme, kendisini polis olarak tanıtan ve kadınlara cinsel saldırıda bulunan kişiler için 'istismar yok' hükmünü verince, Yargıtay kararı bozdu

Mahkemeden skandal karar: 16 yaşındaki kızı taciz etti, mahkeme 'İstismar yok' dedi!

Ankara'da kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişi, 4 arkadaşın önünü kesti. Kimlik sorma tartışması kısa sürede kavgaya dönünce kendisini polis olarak tanıtanlar gruptaki 3 kızı yakınlardaki köprünün altına götürdü ve istismar etti. Talihsiz kız ifadesinde "Üzerimdeki elbiseyi aşağıya çektiğinde göğüslerimi sıkarak tırnaklarını geçirdi" dedi. Ancak mahkeme saldırganlar için "Cinsel istismar yok" dedi. Yargıtay ise kararı bozdu.

Ankara'da 22 Temmuz 2012'de Ahmet A., kız arkadaşları G.A., S.K. , G.K. ile bir parkta eğlendikten sonra evlerine giderken önlerini polis olduğunu söyleyen 3 kişi kesti. Ahmet A. kendilerini polis olarak tanıtan Soner A., Emrah C. ve Yener G.'ye kimlik sorunca tartışma yaşandı. Huzursuzluk yaşanınca kızlar uzaklaşmak istedi ancak 3 saldırgan kızları köprünün altına götürmek istedi.

Çevredekiler olaya müdahale etti

Kızlar direnince Soner A, şiddete başvurdu S.K.'nın elbisesinin yakasında tutarak aşağıya çekti. Çevredekilerin müdahalesiyle olay sona erdi. Mağdurlar daha sonra polise giderek şikayetçi oldu.

16 yaşındaki S.K. ifadesinde, "Üzerimdeki elbiseyi aşağıya çektiğinde göğüslerimi sıkarak tırnaklarını geçirdi" dedi.

G.K. da ifadesinde, kız kardeşine saldırıldığını görünce araya girdiğini belirterek, "Belimden tuttu ve kendisine doğru çekti, göğüslerimi sıktı, vücudumu kendi vücuduna yapıştırdı" sözleriyle olayı anlattı.

Mahkeme istismar yok dedi

Üç sanık hakkında 'cinsel saldırı', 'basit yaralama', 'tehdit' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlamasıyla Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Sanıklardan Yener G.'nin beraatına karar veren mahkeme diğer iki sanığa, 'kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçundan 7'şer yıl hapis verirken, sanıkların cinsel istismar ve cinsel saldırı suçu işlemediklerine hükmetti.

Dosyanın avukatının karara itiraz etmesi sonrası Yargıtay 14. Ceza Dairesi kararı bozdu ve iki sanığın çocuğa cinsel istismar suçundan yargılanması gerektiğine hükmetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER