Malatya depremzedelerine villa konforunda köy evleri

Kırsalda yaşayan ve hayvancılık yapan depremzedeler için de köy tipi konutlar yapıldı. Yapımı tamamlanan konutların bir kısmı hak sahiplerine teslim ediliyor.

Malatya depremzedelerine villa konforunda köy evleri

Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan depremin şiddetli hissedildiği Doğanyol'a ve çevre ilçelerde vatandaşların köy evleri ciddi hasarlar görmüştü.

Depremin ağır hasat verdiği Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri olumsuz etkilenmişti.

Sivrice ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen Malatya'daki depremzedeler, devletin kendileri için yaptığı lüks bir villayı andıran konutlarda yaşamlarına devam etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Depremde binalar yıkılmış, çok sayıda bina da ağır hasar görmüştü. Depremin hemen ardından harekete geçen ve yardım faaliyetlerine başlayan yardım ekipleri devletin şefkatli elini depremzedelere uzattı.

Köy halkından kırsalda yaşayan ve hayvancılık yapan depremzedeler için de köy tipi konutlar yapıldı.

Yapımı tamamlanan konutların bir kısmı hak sahiplerine teslim ediliyor. Kırsalda yaşayan depremzedeler köy tipi evlerine yerleşmeye başladı.

Evlerin tamamı çelik konstrüksiyon olan, afetlere dayanıklı konutlar, lüks bir villayı andırıyor. Bahçesine ahırı da yapılan konutlar depremzedelere güvenli yaşam imkanı sunuyor. Evlerine yerleşen depremzedeler devlete teşekkür ediyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER