Manisa Valiliği Uyardı: Volkswagen Tuzağına Dikkat!

Almanya otomobil üreticisi Volkswagen'in Türkiye'nin Manisa şehrinde fabrika kuracağını duyurmasının ardından işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılıklar da arttı.

Manisa Valiliği Uyardı: Volkswagen Tuzağına Dikkat!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in Türkiye'nin Manisa şehrinde fabrika kuracağını duyurmasının ardından işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılıklar da arttı

Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada Volkswagen'in yeni kuracağı tesiste işe yerleştirme sözüyle dolandırıcılık olaylarının yaşandığı ve vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları gerektiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün ünvanı altından dolanlandırıcılık yapıldığı ve taraflarına şikayet geldiği bildirildi.

943.5 MİLYON LİRA SERMAYELİ ŞİRKET KURULMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

Otomotiv devi Volkswagen'in Manisa'da inşa edeceği yeni tesiste iş vaadi verildiği belirtilen açıklamada, Manisa Valiliği, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün ünvanıyla dolandırıcılık yapıldığı ve bu vaadlere itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı. Vatandaşlara bu konuda uyarıda bulunan valilik, söz konusu durumla karşılaşılması halinde yetkili kişilere bildiride bulunması gerektiği söylendi. Türkiye yatırımı konusunda görüşmelerin sürdüğü Volkswagen, ekim ayında Manisa'da 943.5 milyon lira sermayeli 'Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ' unvanlı şirket kurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER