Mansur Yavaş ulaşıma yeni soluk getirecek o projeyi hayat geçiriyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim sürecinde sözünü verdiği, ulaşımda değişim sağlamak adına planlanan Bisiklet Yolu Projesi başlangıç yapılıyor

Mansur Yavaş ulaşıma yeni soluk getirecek o projeyi hayat geçiriyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim sürecinde sözünü verdiği, ulaşımda değişim sağlamak adına planlanan Bisiklet Yolu Projesi başlangıç yapılıyor

Çevreci olmasıyla öne çıkıyor

Bisiklet yolu ile ulaşımını bisikletle sağlamak isteyenlere fırsat sunan proje, aynı zamanda spor amaçlı da birçok kişi tarafından kullanılacak. Çevreci bir fikirle planlanan projede, araç kullanımının getirdiği zararların minimize edilmesi de amaçlanıyor.

Bisikletli ulaşıma ivme kazandırmak istiyor

Ulaşım politikalarının artık şehirleri şekillendirdiğini belirten Başkan Yavaş, “Bisikletli ulaşımı çok önemsiyoruz. Projenin 1. Etap inşaat çalışmalarına 26 Şubat Çarşamba günü başlıyoruz. Ankara’ya hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Daha ekonomik, sağlıklı ve sürdürülebilir ulaşım imkanı sağlayacak “Bisiklet Yolu Projesi”ni başlatan Başkan Yavaş, aynı zamanda hava ve gürültü kirliliğiyle mücadele ve trafik sıkışıklığına alternatif çözüm sağlayacak projenin 1. etabı için ilk kazmanın 26 Şubat Çarşamba günü vurulacağını açıkladı.

İnşaat çalışmalara bugün başlanıyor

Bisiklet Yolu Projesi’nin 1. etabını 2 ay içinde tamamlamayı planladıklarını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“En temel hedefimiz Başkentimizi hak ettiği noktaya getirmek. Ankara’nın ulusal ve uluslararası alanda kentsel hizmetleriyle, yaşam kalitesiyle, çevreye ve insana duyarlılığıyla üst sıralardaki konumu tescillenmiş bir dünya kenti olmasını istiyoruz. Bu noktada ulaşım hizmetleri ve politikası özel bir önem arz ediyor. Ulaşım, kentsel hizmetler arasında insan yaşamına en çok dokunan hizmet alanını oluşturuyor. Kentlerin ekonomisi açısından da ulaşım sektörü çok önemli. Ulaşım politikaları artık sadece bir insanın bir yerden bir yere gitmesini temsil etmiyor, şehirleri şekillendiriyor. Bu yüzden bisikletli ulaşımı çok önemsiyoruz.”

Bisiklet işletme modelleri üzerinde yoğun şekilde çalıştıklarını da belirten Başkan Yavaş, “Topoğrafyaya, kent hareketliliğine, merkezi noktalara, hız limitlerine ve demografik özelliklere dikkat ederek 1. etabın inşaatına 26 Şubat’ta başlıyoruz. Ankara’daki bisiklet ağını toplu taşımaya entegre ederek çok daha fazla genişletmek istiyoruz. Bununla ilgili birçok ülke örneğini inceledik Ankara için en uygun modeli en kısa sürede toplu taşıma araçlarına da uygulamayı planlıyoruz. Şimdiden Bisiklet Yolu Projesinin 1. etabının inşaatı tüm Ankara’ya hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER