Market çalışanı maskesiz vatandaşı uyarınca nohut fırlattı

Avcılar'da maskesiz markete giren vatandaşı uyaran çalışanlara sinirlenen şahıs marketi dağıttı, görme engeli bulunan çalışana da nohut fırlattı

Avcılar Merkez Mahallesi’nde bulunan bir markete vatandaş maskesiz girinci kadın çalışan uyarıda bulundu. Kadın çalışan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirleri hatırlattı. Ancak kişi uyarıları dikkate almadı. Yaşanan tartışmaya markette yüzde 10 görme engelli Osman Yılmaz da dahil oldu. Kendisine maske verilmesini istedi, olmadığını duyunca öfkelendi. Tartışma kavgaya dönerken, maskesiz müşteri ve çalışan nohut paketleri atmaya başladı. 

Polis ekipleri yakalanması için çalışma başlattı

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri gelirken şüpheli ise marketten ayrıldı.

Yaşananları anlatan market çalışan Osman Yılmaz, "Maskesiz bir beyefendi içeri girdi. Bayan arkadaşımız 'maskesiz içeri alamıyoruz' diye uyardı. Adam 'O zaman maske ver' diye ısrar etti. Elimizde maske olmadığını söyledik. Adam el kol hareketi yapmaya başladı. Ben de 'Bir bayanla nasıl konuşuyorsunuz' dedim. Eline nohut aldı, onu atmaya çalıştı. Arbede yaşandı. Polisi çağırdım gidip şikayetçi olacağım" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili inceleme başlatan Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER