Marmaris kahramanı Şahin Akdemir'in babası Durali Akdemir açıkladı: Askerde onu PKK vurmuştu, yenemedi! Yangında şehit oldu

Marmaris'teki yangında söndürme ekiplerine gönüllü olarak yardıma koşan ama hayatını kaybeden Şahin Akdemir toprağa verildi. Şahin Akdemir'in babası çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Marmaris kahramanı Şahin Akdemir'in babası Durali Akdemir açıkladı: Askerde onu PKK vurmuştu, yenemedi! Yangında şehit oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesinde söndürme ekiplerine gönüllü olarak yardım eden ve su-ayran taşıyan 23 yaşındaki Şahin Akdemir, yangında hayatını kaybetmişti. Akdemir'in cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi.

Cenaze töreninin ardından babası Durali Akdemir açıklamalarda bulundu. Durali Akdemir, şunları söyledi:

- Ormanları çok severdi, hayırseverdi. Bir böceğin yanmasını bile istemezdi. Şehit olmasından dolayı gurur ve onur duyuyorum. Vatan için canını feda etmiştir. 

- Üzgünüz ama yapacak bir şey yok vatan için biz varız. Biz ekmeğimizi bu ormanlardan kazanıyoruz. Çocuğum da bu işi yapıyordu ve orman sevgisinden dolayı yapıyordu" ifadelerini kullandı.

- Marmaris'te garsonluk yapıyordu, Oradaki ekip arkadaşlarına su ve yoğurt vermek için katkıda bulunmak için gidiyor. Dumandan boğulduğu için motosikleti devrilmiş. Motor yanıyor, alev alıyor ve vefat ediyor. 

- Hayalleri çoktu. Macerayı severdi bitki ve doğayla çok ilgilenirdi. Hassas bir çocuktu. Hakkari'de askerlik yaparken mayın patlaması sonucu aracı devrildi. Onu askerde PKK yiyemedi. Ormanda hayatını kaybetti. 

- PKK vurdu ama hafif atlattı. 'Beni orası yemedi burada da kimse yiyemez' diyordu. Askerden sonra trafik kazası geçirdi onu da atlattı. Ben de yangın çıksa her zaman seve seve yardım ederim. "Bu vatan için canımı feda ederim" dedi.

Şahin Akdemir'in 20 yaşındaki kardeşi Baykal Akdemir ise abisinin Melis ismindeki kızını geride bırakıp vatanı ve ormanı korumak için canından olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

- Abim hep böyleydi insanlara yardım etmeyi çok severdi geçen yangında da aynı şekilde yardım etti. 

- Bu sefer de nasıl olduysa alevlerin içinde kalmış. Ormancılar bulmuş kurtarmaya çalışmışlar ama kurtaramamışlar. 

- Geç saatte ben ve ailem öğrendik. Allah nasip ederse cennete gitti. Benim için şehittir. Vatanı, toprağı, milleti, ormanı, oksijeni ve insanı için canını feda etti. Küçücük kızını bıraktı gitti. Ben şimdi hem amca hem baba oldum. 

- Ağlamıyoruz, dimdik duruyoruz. Allah bunları yapanların cezasını verecek. Ormanları küçüklüğünden beri severdi. 

- Babamla çalışırdı, kesime giderdi. Ona yardım ederdi. Sevdiği bir yerde kaldı. Askerken mayında aracı patladı. Çelik yeleğinde mermi kaldı, yanındaki arkadaşı bacağından vuruldu. Sonra trafik kazası geçirdi. 8 ay hastanede yatmıştı ama orada ölmedi, sevdiği yerde öldü. 

- Allah onu güzel bir mertebeye ulaştırdı. Her yerde abimin ismi duyuluyor ve güzel bir şekilde anılıyor. Helalleşemedim, tek sorun bu. Keşke yangına gitmeden önce helalleşseydim.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER