Matematik öğretmeni İnan Avşar, 'adalet yok' diyerek intihar etti!

Ankara’da özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar aracında intihar etti. Avşar, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eğitim sistemi ve fazla mesailerle ilgili sert ifadeler kullanmıştı

Türkiye’nin bir süredir gündeminde olan intihar vakalarına bir yenisi daha eklendi. Ankara’da bir özel okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar aracında intihar etti. Avşar, intihar etmeden önce Youtube hesabından yaptığı paylaşımda çarpıcı ifadeler kullandı. Batıkent'te aracında intihar eden matematik öğretmeni İnan Avşar'ın cenazesi adli tıp kurumuna kaldırıldı.

Çocuklarınızı okula göndermeyin

İntihar eden İnan Avşar, Youtube hesabından paylaştığı videosunda şu ifadelere yer verdi.

"Çocuklarınızı okula göndermeyin. Çocuklarınızın beyni yıkanıyor. 15 yıllık eğitimciyim, bu işe severek giridm. babam da eğitimciydi. Çocuklardan çok şey öğrendim. Ama şunu fark ettim ki okul tamamen ticari bir hapishane. Çocukların şu an oralarda beyni yıkanıyor. Saçma sapan bir sisteme adapte etmeye çalışıyorlar çocuklarınızı. Artık çocukların yüzüne bakamıyorum. Yüzlerine bakamıyorum. Saçma sapan bir sisteme hazırlıyorum çocukları.

40 saat ders yüklüyorlar

En son başıma gelenlerden bir şey anlatayım size. Hangi koleje gitsem anlaşıyoruz 30 saatten fazla bir derse giremem diyoruz, bir bakıyoruz kendimi 40 saat derse girerken buluyorum. 

Bu dünyanın adaleti yok

Gerçekten bu dünyanın adaleti falan yok. Kendinizi kandırmayın. Emin olun hep bize hayatın çok iyi çok güzel olduğunu söyleyen insanlar aslında kapitalizmin, vahşi düzenin adamları" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER