Mercedes Kadir kimdir? Mercedes Kadir neden öldü?

Mercedes Kadir kimdir? Mercedes Kadir neden öldü? Malatyalı Mercedes Kadir'in ölüm haberi büyük üzüntü yarattı. 

Mercedes Kadir kimdir? Mercedes Kadir neden öldü?

Mercedes Kadir kimdir? Mercedes Kadir neden öldü? Malatya'nın meşhur isimlerinden "Mercedes Kadir" olarak tanınan Fatih Kaydı bugün vefat etti.

Vefat haberinden sonra internette en çok aranan isimlerden biri Mercedes Kadir oldu.

Mercedes Kadir kimdir? Mercedes Kadir neden öldü?

'Mercedes Kadir' olarak tanınan Fatih Kaydı, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinin Tecde Mahallesi'nde doğmuştur.

5 erkek, 3 kız kardeşi vardır.

Akli dengesi yerinde olmayan, her gün otomobil sandığı 3 metre uzunluğunda 10 kilo ağırlığındaki ağaç sopayla gezen Fatih Kaydı, Malatya'nın maskotu haline gelmişti.

Sopasıyla her gün kilometrelerce yol yürüyen "Mercedes Kadir", trafik ışıklarında duruyor, yayalara yol veriyor ve sözde otomobilini kullanmadığı zamanlarda park ediyordu. 

Büyükşehir Belediye Müzesi'ne balmumundan heykeli de yapılan Mercedes Kadir'e diğer otomobiller yol veriyor, trafik polisleri de anlayışla yaklaşıyordu.

Mercedes Kadir, daha önce de birkaç kez solunum yetmezliğine bağlı rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Yine aynı nedenle 36 yaşında vefat etti.

Malatya Valisi Aydın Baruş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Malatya'mızda kişiliğiyle sembol olmuş, Mercedes Kadir adıyla müsemma Fatih Kaydı kardeşimizin vefatı hepimizi üzmüştür. Kendisine Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise "Malatya'mızın sevilen simalarından Fatih Kaydı'ın (Mercedes Kadir) vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kadirimize Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık ve Ahmet Çakır, Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor Kulübü de sosyal medya hesaplarından "Mercedes Kadir'in" fotoğrafını paylaşarak başsağlığı mesajı yayımladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER