Meteoroloji'den 9 il için kuvvetli yağış uyarısı

Hava durumu için Meteoroloji il il uyardı. Bugün Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve Çankırı'nın batı ilçelerinde kuvvetli yağış bekleniyor

Meteoroloji'den 9 il için kuvvetli yağış uyarısı

Hava durumu son tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Buna göre bugün ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

9 İL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji 9 il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve Çankırı'nın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışlar için Meteoroloji yetkilileri vatandaşları ani su baskını sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Yağışlar ayrıca Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Samsun, Artvin, Ardahan ve Kars çevreleri ile Isparta'nın doğu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinde de yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak olarak etkili olması bekleniyor.

Yurdun hava sıcaklığında bugün önemli bir değişiklik beklenmezken sıcaklıkların Akdeniz kıyı kesimleri ile doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise yurt genelinde kuzey ve kuzeybatı, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli eseceği belirtildi.

İL İL HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumu ile günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  • Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam ve Çamlıdere'de kuvvetli olması bekleniyor) 28
  • İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26
  • İzmir: Az bulutlu ve açık 36
  • Adana: Az bulutlu ve açık 34
  • Antalya: Az bulutlu ve açık 37
  • Samsun: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  • Trabzon: Parçalı bulutlu, iç kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
  • Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 30
  • Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER