Meteoroloji şehirlerin isimlerini tek tek sayarak uyardı: Aşırı yağış ve sel tehlikesi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tapmin raporunu açıkladı ve çok sayıda il için aşırı yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji şehirlerin isimlerini tek tek sayarak uyardı: Aşırı yağış ve sel tehlikesi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporunda bazı şehirler için aşırı yağmur ve sel uyarısı yaptı.

Buna göre;

- Ülkenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Sakarya, Çankırı, Sivas, Kars ve Ardahan çevreleri, Karaman, Niğde ve Kayseri’nin doğu kesimleri ile bu akşam saatlerinde Uşak, Denizli, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

- Yağışların; Samsun ve Sinop çevreleri ile Bartın’ın doğu, Karabük ve Kastamonu kuzey, Ordu’nun batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Pazartesi (bugün) etkili olması beklenen yağışlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

- Doğu Karadeniz'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; 27.07.2021 Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak, Ordu ve Giresun ile Trabzon'un batısında çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2), Trabzon'un doğusu ve Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli, yer yer aşırı (75-150 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

- Yağışların Çarşamba günü ilk saatlerde etkisini azaltması bekleniyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER