Mezarlıkta yaşanan utanç verici olay isyan ettirdi!

Ankara Ortaköy Mezarlığı'nda bulunan 66 mezardan Hıristiyan vatandaşlara ait 19 mezarın tahrip edildiği ortaya çıktı

Mezarlıkta yaşanan utanç verici olay isyan ettirdi!

Ankara’da bulunan Ortaköy Mezarlığı’nda utanç verici olay yaşandı. Mezarlıkta bulunan 66 mezardan Hıristiyan vatandaşlarımıza ait 19 mezarlık, tahrip edildi.

Gözaltına alındılar

Mezarlarda ciddi hasarlar meydana gelirken, mezarlara zarar veren yaşları 16-17 olduğu bildirilen beş gencin gözaltına alındığı öğrenildi. Geçen yıl kaybettiği 17 yaşındaki oğlunun mezarının tahrip edildiğini gören Olga Komshdoğan, “Hangi vicdan böyle bir şeyi kabul edebilir?” dedi.

'Hangi vicdan bunu kabul eder?'

Oğlunun tahrip edilmiş mezarını ziyaret eden Olga Komshdoğan, şunları söyledi: Burada benim de oğlum yatıyor. Geçen sene kaybettim, 17 yaşındaydı. Kendisiyle aynı yaşta çocuklar gelip onun mezarını tahrip edebiliyor. Hangi vicdan bunu kabul edebilir? Üstelik oğlumun ve Hıristiyanlara ait diğer mezarların tahrip edilip yıkıldığını bizden saklıyorlar. Bir mermerci aracılığıyla bunu öğrenebiliyoruz. İçim ağlıyor. Benim oğlum yaşasaydı böyle bir şey yapmazdı. Daha önce de yapmışlar ve kimse yakalanmamıştı. Yapanların mutlaka cezalandırılmasını istiyorum. Biz de maddi ve manevi tazminat davası açacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER