Minibüste şoförle birlikte ayaktaki yolculara da ceza yazılacak!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ayakta yolcu alması yasaklanan minibüscülere bunu yapmadıkları takdirde ceza yazılıyordu. Van'da minibüsün içinde ayakta olan yolcuları da ceza yazılması kararlaştırıldı.

Minibüste şoförle birlikte ayaktaki yolculara da ceza yazılacak!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin ayakta yolcu almaları yasaklanmıştı. Buna rağmen ayakta yolcu alan minibüs şoförlerine ceza yazılıyordu.

Van'da bu kararın bir adım daha ötesine geçildi. 

Van Umumi Hıfzısıhha Kurulu, Kovid-19 tedbirleri kapsamında kentteki son durumun değerlendirilmesi, alınan ve alınacak yeni önlemlerin belirlenmesi amacıyla toplandı.  Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Emin Bilmez, alınan kararları şöyle açıkladı:

-  Toplu taşıma araçlarında denetimlerin artırılması, ayakta yolcu almaya yetkisi olmayan minibüslerin, halk otobüslerinin ve L plaka minibüslere ayakta yolcu alınmaması. 

- Ayakta yolcu alırsa hem minibüse hem de ayaktaki yolcuya ceza yazılması için bugün yeni bir karar aldık. 

- Artık minibüslerde ayaktaki yolcu da suçlu kabul edilecek ve cezai işlem uygulanacak. 

- Kentimizde alınan tedbirler sonuç verdi, bu tedbirlerle devam edilecek. 

- Vanlıların küçük aile olarak pikniğe gitmesine daha önce saat yediye kadar müsaade edilmişti. Artık gün batımıyla birlikte müsaade edilmeyecek, yani gün batımına kadar müsaade edilecek.

- Kamu kurumlarının girişlerinde HES kodu uygulaması yapılacak. 

- Kovid-19 hastalarının sokakta tespiti halinde yurtta izole edilme uygulamasına devam edilecek. Bugüne kadar 178 kişi yakaladık ve yurda yerleştirdik.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER