Minübüs şoförü bıçakladı: Taner Beştek yoğun bakımda

Hatay'da bisikletiyle seyir halinde olan triatlon sporcusu Taner Beştek, minübüs şoförü tarafından önce sıkıştırıldı, sonra bıçaklandı

Minübüs şoförü bıçakladı: Taner Beştek yoğun bakımda

Hatay'ın Arsuz ilçesinde bisiklet antrenmanı yapan triatlon sporcusu Taner Beştek, bir minübüscü tarafından önce sıkıştırıldı, sonra da bıçaklandı.

Ağır yaralı olarak yoğun bakımda tedavi altına alınan Beştek'in 2 çocuk babası olduğu belirtildi.

Taner Beştek'in eşi Mine Beştek, Sözcü'den Nevşin Mengü'ye şunları söyledi:

"Taner Beştek sabah bisiklet antrenmanı yaparken bir minibüs şoförü tarafından sıkıştırılıyor. Beştek ile şoför arasında sözlü münakaşa yaşanıyor. Bunun üzerine minibüs şoförü elinde bıçakla araçtan inerek Beştek’i boğazından da olmak üzere defalarca bıçaklıyor. Yoldan geçen diğer arabalar durmasa Taner Beştek belki de bugün aramızda olmayacaktı. Olayın detaylar çok üzücü.

Taner Beştek şoför tarafından bıçakla yaralandıktan sonra olayın şokuyla, eli ayağı titreyerek polisi aramaya çalışıyor. Telefonun ekranı kanla kaplandığı için telefon yüz tanıma yapamıyor ve telefonu açamıyor. Bayılmak üzereyken yoldan geçenler yardımına koşuyor. Minibüs şoförü yakalandı, bıçağı da araçtaki buzluktan çıktı."

Olayla ilgili İskenderun Bisiklet Kulübü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:  

"Şu an yoğun bakımda gözlem altında olan Taner Beştek’in başına gelen olay, ne kadar önlem alırsak alalım, biz bisiklet sporcularının her zaman başına gelen olaylarının biraz daha büyümüş halidir. Aynı zamanda bu olay sadece şehrimizi değil, tüm Türkiye’yi tehdit eden ve yolların sahibi oldukları psikolojisini üstlerinden bir türlü atamayan her türlü hız ve trafik ihlalini hak olarak gören minibüsçü terörünün bir yansımasıdır. Unutulmamalıdır ki bisiklet de bir araçtır ve üstündeki bir insandır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler