Müge Anlı'dan tepki çeken sözlerine açıklama!

ATV ekranlarında yıllardır seyirci ile buluşan Müge Anlı ile Tatlı Sert'in dünkü yayınında, sunucu Müge Anlı'nın sağlık çalışanları ile ilgili söyledikleri büyük tepki toplamıştı. Müge Anlı'dan o ifadelere ilişkin açıklama geldi

Müge Anlı'dan tepki çeken sözlerine açıklama!

ATV'nin yıllardır sevilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert programında sunucu Müge Anlı'nın doktorlar için söylediği sözler büyük tepki toplamıştı. Sağlıkçılar için Müge Anlı şu ifadeleri kullanmıştı: Anlı, "Cumadan beri ölüyorum. Artık en son kağıt yazdım yatağımın kenarına. Hap içti intihar etti demesinler diye. O kadar çok ağrı kesici almama rağmen migrenim tuttuğu için baş ağrım geçmedi. En son Gayrettepe'de 20 yıldır gittiğim bir hastaneyi aradım. Tanıyorum oradaki herkesi. Sizde ateşli hasta var mı ben gelip iğne yaptırmak istiyorum ama hastaneye de girmek istemiyorum hastane bahçesinde boş bir yerde yapamaz mıyız dayanamıyorum ağrıya ama koronavirüs de kapmak istemiyorum dedim. 

'Sizi kabul edemeyiz dedi'

Bu sefer doktor bana ters konuşmaya başladı. Müge Hanım sizi kabul edemeyeceğiz dedi. Ben de hastaneye gelmek istemiyorum zaten ama bari hastane dışında bir yerde iğne yapılsın dedim. Baktım onu da kabul etmedi. Hastaneye hiçbir hasta kabul edilmediğini söyledi. Biz ölsek hastane onu da kabul etmeyecek. Doktorun tavrı yanlış. Sonra diyorlar ki doktora iyi davranın falan ama bu şekilde bir tavır da olmaz. İnsanlar kim bilir neler yaşıyor o zaman doktorlarla" dedi.

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Müge Anlı açıklamada bulundu:

"Sağlık çalışanlarımıza iyi dileklerimi iletmek isterim. Bu büyük salgın ortamında canları pahasına görev yaptıklarını görüyor ve onlara herkes gibi minnet duyuyorum. Geçtiğimiz programlarımda onlar için dileklerimi izleyicilerimiz biliyor. Allah'tan onlara güç kuvvet vermesini diledik. Her dönem sağlık çalışanlarına şiddete karşı çıktım. Programlarımda bu olaylara karşısında verdiğim mesajların hepsi arşivlerde. Yıllardır da 2 tıp uzmanıyla çalışıyorum.

Bugünkü yayında, dün özel bir hastaneye gitmek istediğimi ve başım ağrıdığı için muhtemel koronalı olarak görüldüğüm için hastaneye kabul edilmediğimden bahsettim. 4 gün boyunca çok şiddetli bir baş ağrısı çektikten sonra gerçekten dayanılmaz bir hal aldı. En son iğne yaptırmak istedim. Bu tür iğnelere karşı önceden alerjik reaksiyonum geliştiği için hem de bu iğnenin ölüm riski olduğu için tam teşekküllü bir hastanede yaptırmam gerektiriyor.

Hastanede görevli doktor bey beni kabul edemeyeceklerini, baş ağrım olduğu için evde iğne olmam gerektiğini söyledi. Ben anlattım, 'yıllardır size geliyorum içeri alamıyorsanız bari arabada iğne olayım bir şey olursa hastaneye alırsınız' dedim.

Benim bu yaşadığımı anlatmamın sebebi hedef göstermek değildi. İsim bile vermedim. Ama vatandaşlarımızın benzer sıkıntılar çekebileceğini düşünerek bu olaydan söz ettim. Çok daha kritik durumlarda hasta kabul etmemesi telafisi mümkün olmayan durumlara yol açabilir. İzleyicilerim yayın sırasında ve sonrasında aynı durumu yaşadıklarından dolayı yüzlerce mesaj gönderdiler. Ben durum tespiti yapmak isterken aldığım bu kötü yorumlardan dolayı üzgünüm.

Ama asıl üzüntüm koskoca sağlık sektörünü hedef almışım gibi gösterilmeye çalışılması. Zaten işleri başlarından aşmış doktorlarımızdan, konuyu tam olarak anlatamadığım için kalbi kırılanlar varsa özür dilerim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER