Muhafazakar otelde içki satışı: Müşteriler konseptin sonradan değiştiğini öğrendiler

Turizmin kalbi olarak bilinen Bodrum'da muhafazakar kesime hitap eden bir otele gitmek için rezervasyon yapan müşteriler, otele gittiklerinde farklı bir manzara ile karşılaştı. İçki satışı nedeniyle tepki gösterip ayrılmak isteyen vatandaşların ödemelerini de geri alamadıkları öğrenildi.

Temsili
Muhafazakar otelde içki satışı: Müşteriler konseptin sonradan değiştiğini öğrendiler

Bir kısmı yurt dışında yaşayan çok sayıda kişi, 'muhafazakar konsepte' sahip olduğu bilinen The Qasr Bodrum Otel’e rezervasyon yaptırdı.

Ödemeler, otelin pazarlamasını yapan Arel Org. Dan. Tur. şirketine yapıldı. Tatilciler, iç turizmin başlaması ile birlikte rezervasyon yaptırdıkları otel ile temasa geçti. Ancak müşteriler, otel ile temasa geçtiklerinde otelin adının ve konseptinin değiştiğini öğrendiler. Otelde alkollü içki satışlarının da yapıldığı mekanlar da bulunuyordu.

Suç duyurusunda bulunuldu

Anılan otelde tatil yapamayacaklarını düşünen tatilciler bu kez yaptıkları ödemenin iadesini istese de sonuç alamadı.

Otelin sahibi M. V. E., konu ile ilgili Hürriyet’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Otelimizin pazarlamasını yapan Arel isimli firma, haberimiz olmadan çok sayıda kişiden para toplamış. Otelde konseptin değiştiği bilindiği halde bu satışlar yapılmış. Biz de, bu firmanın sahibi Taner A. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Alacak davamız ise sürüyor. İcra takibi için acentenin adresine gidildiğinde ise, iş yerinin boşaltıldığı gördük. Şirket hakkında TÜRSAB’a da şikâyette bulunduk. Bu firma bizim dışımızda başka bir grubu daha 4-5 milyon lira dolandırmış.”

Suçlanan acente Arel Organizasyon’a ise ulaşılamıyor. Telefon numaraları yanıt vermeyen şirketin geçen Mayıs ayında el değiştirdiği anlaşıldı. Şirket sahibi Taner A., sahibi olduğu tüm hisseyi Ankara Mamak’ta yaşayan Kasım C.’ye devretti. Tartışmaların odağındaki oteli yeni isim ve yeni konsepti ile işleten firmasın sahibi ise “Ortada bir mağduriyetin olduğu doğru. Ancak, bu durumun bizimle hiçbir ilgisi yok. Biz yine de insanların mağdur olmamaları adına kendilerine yardımcı oluyoruz. Otelde konaklamak isteyen ailelere kapımız sonuna kadar açık. Ancak, tüketicilerin ödedikleri paralarının iadesinin bizimle ilgisi yok” dedi
 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER