Mülteci hücumu: Yardım yapılacak diye muhtarlıklara koştular

Kızılay'ın yardım yapacağını duyan çok sayıda mülteci Kırşehir'de muhtarlıklara kayıt yaptırmak için akın etti. Muhtarlar neye uğradığını şaşırdı

Mülteci hücumu: Yardım yapılacak diye muhtarlıklara koştular

Kırşehir'de bugün bir dedikodu yayıldı. Buna göre mültecilere Kızılay yardım yapacaktı, bunun için muhtarlığa kayıt olmak gerekiyordu.

Dedikoduyu duyan yüzlerce mülteci şehirdeki muhtarlıklara akın etti.

Koronavirüs tehlikesine aldırmayan mülteciler sosyal mesafe kuralını da hiçe sayarken, muhtarlar da zor durumda kaldı.

Aşıkpaşa muhtarı İsmet Kurutluoğlu şunları söyledi:

- Buradaki yoğunluğun nedeni mülteciler, birilerinden Kızılay’dan yardım yapılacak diye duymuşlar. Böyle bir yardım da yok. Ama hepsi kayıt yaptırmaya gelmiş. Biz de burada kayıtlarını alıyoruz.


- İleriki zamanlarda herhangi bir kuruluş bizden talep ederse biz de bu kayıtları vereceğiz. Sosyal mesafe kuralına uymuyorlar. Polis de geldi ama maalesef başarılı olamıyoruz. 3 kişi birden söylüyoruz ama Türkçe anlatamıyoruz.

Kırşehir Kızılay Şube Başkanı Yunus Fikret Yavuz ise, “Mültecilere yapılacak yardım ile ilgili herhangi bir bilgimiz yok. Yaptığımız ve yapacağımız yardımlar var ancak bunları kendimiz tespit edip öyle gerçekleştiriyoruz. Muhtarlıklardan alınan kayıtlara göre yardım gerçekleştirmiyoruz” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler