Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer son yolculuğuna uğurlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Dün vefat eden mutasavvıf, yazar, müzisyen ve avukat Ömer Tuğrul İnançer, Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer son yolculuğuna uğurlandı

Türk düşünce tarihinin en önemli isimlerinden Mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer, dün Hakk'ın rahmetine kavuşmuştu. 

İnançer'in cenazesi Fatih Karagümrük'te bulunan Türk Tasavvuf Musikisi ve Folklorunu Araştırma ve Yaşatma Vakfı'ndan omuzlara alınarak Fatih Camisine götürüldü. 

İnançer'in cenaze namazı ikindi namazına müteakip kılındı. 

ERDOĞAN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutasavvıf, müzisyen ve yazar Ömer Tuğrul İnançer için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da cenaze törenine katıldı.

ERDOĞAN'DAN ANLAMLI AÇIKLAMA

Cenaze namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim sevgili habibini sancağı altında buluşturmayı nasip etsin. Ömer Tuğrul hocamızın hayatında ölüm noktasında ölümün bir yok oluş değil, ölümün ebedi aleme bir yürüyüş olduğunu bilirdik. Sandukanın üzerinde de ne yazıyor, "Her nefis ölümü tadacaktır ve buradan dönüş yok ve hepimizin de bunun hazırlığı içerisinde olmamız gerekiyor." Hep birlikte birere Fatiha okumaya davet ediyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER