Ne diyorsun Feriştah? Polise akıl almaz sözler!

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde otostop yaparak bindikleri otomobilin çevrilmesiyle polise yakalanan kızlardan 17 yaşındaki Feriştah Y.'nin polislere söylediği sözler şaşkınlık yarattı

Ne diyorsun Feriştah? Polise akıl almaz sözler!

Koronavirüs salgını nedeniyle giriş çıkışları polis tarafından kontrol altında tutulan Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bir otomobili çeviren polis ekipleri araçta 20 yaşından küçük iki genç kız bulunduğunu tespit etti.

Otomobilin arka koltuğunda oturan kızların hareketlerinden şüphelenen polis kimlik kontrolü yaptı. Kızlardan Feriştah Y.'nin 17, Sıla A.'nın ise 15 yaşında olduğu ortaya çıktı.

Feriştah Y., Kale ilçesinde yaşayan ablasını ziyarete gittiğini, arkadaşı Sıla A.'nın da kendisiyle geldiğini, evlerine dönmek için de Tavas çıkışında otostop yaptıklarını, duran otomabile de bindiklerini söyledi. 

Feriştah Y.'nin bu sırada polislere söylediği sözler şaşkınlık yarattı. Genç kız, ceza yazılacağını öğrenince "İsterseniz ceza yazın. Yazarsanız yazın. Ben öderim, benim dedem sağlam" dedi. 

Sıla A. ise, "Beni bırakın, bir daha Acıpayam dışına çıkmayacağım" diye yalvardı. Polis merkezine götürülen kızlardan Sıla A.'nın kent merkezindeki Çocuk Evi'nden kaçtığı ve her yerde arandığı belirlendi.

Polis, Feriştah Y.'yi ailesine, Sıla A.'yı da kaçtığı çocuk evine teslim etti.

Sıla A. Çocuk Evi'ne, ailesine 3 bin 150 lira ceza kestiği Feriştah Y.'yi de evine teslim etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER