Ne yapıyorsun Bülent hoca! Bülent Uygun çevrecilerin üzerine yürüdü!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 4 dönümlük sahil arazisinin ünlü bir otel tarafından işgal edilerek restoran, iskele, bar haline getirilmesi nedeniyle açtıkları davayı kazanan Bodrumlu çevreciler ve STK’lar sahilde açıklama yaptı. Basın açıklamasına sert tepki gösteren Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun çevrecilerin üzerine yürüdü.

Ne yapıyorsun Bülent hoca! Bülent Uygun çevrecilerin üzerine yürüdü!

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gündoğan Mahallesi Kızılburun Mevkii'nde denize sıfır 4 dönümlük araziyi işgal ederek  2005 yılından bu yana restoran, beach clup, iskele, su sporları ve bar olarak kullanan özel bir butik otelin (Casa Costa Evleri ve Butik Otel) işgal ettiği alan ile ilgili dava açan ve davayı İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nde kazanan Peynirçiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek, Bodrum Kent Konseyi üyeleri ve çevreciler bugün basın açıklaması yaparak, otel tarafından 16 yıldır işgal altında olan yerin hukuk mücadelesi sonucunda kazanıldığını belirterek boşaltılmasını istedi.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre, dernek başkanı Sema Höcek, basın açıklaması yaparken otel çalışanları engel olmaya çalıştı. Otel çalışanlarının çevrecileri itekleyerek sahilden uzaklaştırmaları üzerine otele jandarma çağrıldı.

Bu arada otelde kızı ve eşi Füsun Uygun ile birlikte tatil yapan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun çevrecilere yönelik “Bir huzur bırakmadınız kahvaltı yapalım, gidin eylemini başka yerde yapın” diyince gerginlik artı. Dernek başkanı Sema Höcek ve çevrecilerle sert tartışmalara giren Uygun'u eşide teselli edemedi. Uygun çevrecilere yönelik sert tepkilerini sürdürdü.

Bülent Uygun çevrecilerin kendisine sert tepki göstermesi üzerine çılgına döndü, sert tartışmalara girdi. Uygun'un çevrecilere yönelik “Burada böyle kalabalık duramazsınız. Bende sizden rahatsızım. Ne kabarıyorsun? Burası dağ başı mı? Boş boş konuşuyorsun, yürü. Başkasının yerini işgal ediyorsunuz. Terbiyesizler. Hangi belediye yapmadıysa git ona söyle, görevini yapmayan belediyeye söyle. Buraya gelmişsiniz oteli işgal ediyorsunuz. Git belediyeye şikayet et. Hadi kardeşim hadi yürü, baba hadii… Gelmiş bir de bana terbiyesiz diyor. Yürüü… Benim eski halimi biliyormuş… Açıklama yaptınız mı? Çıkın gidin. Gidin belediyeye, bilmem kime şikayet edin ben burada müşteriyim. Kendinize göre protesto yapıyorsunuz. Ne güzel dünya be. Yaptın açıklamayı yürü git, git belediyeye şikayet et, yürü git lan be. Konuşmayın be.”

Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Güney Şirin yaptığı açıklamada “Bodrum'un birçok yerinde olduğu gibi burası da işgal edilmiş. Denizin içine beton yapılar yapılmıştır. Deniz ekosistemini hiçe sayılmış, halkın ortak kullanım alanı halka kapatılmıştır. Bizler bu hukuksuzluğu ve mahkeme kararını dile getirmek için gittiğimizde en çok tepkiyi gösteren de maalesef halkın yakından tanıdığı eski milli futbolcu, spor adamı Bülent Uygun’un olması içimizdeki Fenerbahçe taraftarlarını çok üzmüştür. 2005 den bu yana bodrumda ki tüm yöneticiler suç işlemiş, suçları yanlarına kar kalmıştır. Bodrum'daki sivil toplum örgütleri olarak işgallere karşı mücadelemiz sürecektir” dedi.

Tartışmanın büyümesi üzerine otele gelen jandarma güçleri otel yöneticileri ile görüştü. Çevrecilerin Bülent Uygun ve otel çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunmalarından vazgeçmeleri üzerine ortalık sakinleşti. Çevreciler ve jandarma otel ve sahilden ayrıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER