Nihat Hatipoğlu ilginç soru karşısında şaşırdı: 'Öyle bir şey olamaz'

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu sahur programında, Aydın'da yaşayan bir vatandaştan ilginç bir soru geldi. Hatipoğlu, gelen soru karşısından şaşkınlığını gizleyemedi

Nihat Hatipoğlu ilginç soru karşısında şaşırdı: 'Öyle bir şey olamaz'

Ramazan ayının gelmesiyle beraber Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ATV ekranlarında sunduğu sahur programında vatandaşların sorularına cevap vermeye devam ediyor. Bu geceki programda Aydın'daki bir vatandaştan dikkat çeken bir soru geldi.

'Hacc'a nasıl gidilecek'

Aydın'dan bağlandığını dile getiren Ahmet isimli genç, Hatipoğlu'na, "Eğer bir gün dünyada yaşam biterse, insanoğlu yeni bir gezegene yerleştiğinde; İslam'ın şartlarından olan Hacc'a gitmek nasıl mümkün olacaktı?" sorusunu yöneltti.

'Kıyamet burada kopacak'

Hatipoğlu bu soruya, "Şimdi eğer böyle bir şey olacaksa, tabii varsayım üzerinden konuşuyorsunuz. Bana göre öyle bir şey olmayacak. Çünkü bu gezegen üzerinde kıyamet kopacak. Bu gezegen üzerinde kıyamet kopunca da yolculuk fırsatı olmayacak. Yani öyle bir şey söz konusu olamaz. Hayat bu gezegende var, bu gezegende devam edecek. Diğer gezegenlerde bir hayat olup olmadığı ayrı bir tartışma konusu." şeklinde cevap verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER