Nişanlısı Fatih Yılmaz'ın öldüğü motosiklet kazasında kolu kopan astsubay Müge Satak'dan yeni haber

Tunceli-Elazığ karayolunda, nişanlısı Fatih Yılmaz'ın öldüğü motosiklet kazasında yaralanan ve kolu kopan Jandarma Astsubay Müge Satak'tan yeni haber geldi

Nişanlısı Fatih Yılmaz'ın öldüğü motosiklet kazasında kolu kopan astsubay Müge Satak'dan yeni haber

Tunceli'de Elazığ karayolunda pazar günü meydana gelen kazada motosikleti kullanan 37 yaşındaki Fatih Yılmaz hayatını kaybetmiş, nişanlısı 36 yaşındaki Jandarma Astsubay Müge Satak'ın ise kolu kopmuştu. 

Müge Satak'ın tedavi altına alındığı Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, bugün bir açıklama yaptı. Kaygusuz, şu ifadeleri kullandı:

- Hastamız pazar günü 20.30 civarında acil servisimize getirildi. Tunceli-Elazığ karayolunda motosiklet kazası geçirmiş. Acil servisimize getirilir getirilmez hemen ameliyata alındı. Hastamızın sağ kolunda dirsek altı tamamen kopmuştu. Sol kolda da damarlarda tıkanıklığa bağlı soğumalar, kolun hareket etmemesi problemlerini yaşıyordu. Aynı zamanda sol tarafta 6-7 kaburgasında kırık olduğunu tespit ettik ve hemen kalp damar cerrahisi artı plastik cerrahi ekibimizle birlikte ameliyata aldık.

- 7 saat süren bir ameliyatla sağ kol dirsek altından kopan yerden tekrar reimplantasyon edildi. Sabah bir damarının çalışmadığı tespit edilince tekrar 2 saat süren ikinci bir ameliyata alındı. Hastamızın ameliyatları son derece başarılı. Damarlar aktif bir şekilde çalışıyor. Kot kırıklarına müdahale edilmedi, takip ediliyor. Hastamız şu anda yoğun bakımda ancak bilinci açık, hayati tehlikesi çok fazla yok. Birkaç gün içerisinde servise alabileceğiz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER