O ilde 1.5 metreden yakın yürüyenlere 3 bin 180'er lira ceza!

Koronavirüsle mücadele kapsamında 30 büyükşehire uygulanan yasaklara eklenen tek il olma özelliğiyle dikkat çeken Zonguldak'ta, 1.5 metreden yakın yürüyenlere 3 bin 180'er lira idari para cezası kesilecek.

O ilde 1.5 metreden yakın yürüyenlere 3 bin 180'er lira ceza!

Zonguldak'ta İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla il sınırları, valilik kararıyla da ilçe sınırlarında polis ve jandarma ekiplerince oluşturulan kontrol noktalarında, seyahat belgesi ve geçerli mazereti olmayan kişilerin kullandığı araçların geçişine izin verilmiyor.  

İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, 1.5 metrelik sosyal mesafeyi korumadan yürüyenlere 3 bin 180 lira para cezası kesileceğini açıkladı.

'Yarın elimize metreyi alacağız'

Turanlı, "Yarın elimize metreyi alacağız. 1.5 metrede iki kişi yan yana görürsek, tutanağımızı tutup gereğini yapacağız. Sadece 3 bin 180 lira. Şehir merkezindeki kısıtlı olan cadde ve sokaklarımız normal zamanda bile ihtiyacımızı karşılamakta zorlanmakta iken bugünlerde sağlığımız için gerekli olan sosyal mesafe açısından daha da daralmıştır. Sosyal mesafe esaslarına uymak çabamıza dikkat etmeniz menfaatiniz icabıdır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER