Oğlu ile 3 aydır arabada yaşayan 82 yaşındaki engelli kadın, Erdoğan'a seslendi

Maltepe'de 90 gündür engelli ve yaşlı annesi ile birlikte arabada yaşayan oğlu, hem annesi hem de bekar olması sebebiyle kimsenin kendilerine ev vermediği belirtti. Yaşlı kadın Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a seslenerek ''Bizden haberi yok, olsa bizi böyle ortalıkta koyar mıydı'' dedi

Oğlu ile 3 aydır arabada yaşayan 82 yaşındaki engelli kadın, Erdoğan'a seslendi

İstanbul Maltepe'de 82 yaşındaki Ummuhan Karakaya ve oğlu Ümit Aslan, 90 gündür arabada yaşıyor. Annesinin engelli, kendisinin ise bekar olmasından dolayı kimsenin ev vermeye yanaşmadığını söyleyen Aslan, zor günler yaşadıklarını söyledi.

82 yaşındaki Ummuhan Karakaya ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, ''Cumhurbaşkanımızın bizden haberi yok, olsa bizi böyle ortalıkta koyar mıydı" dedi.

Zor günler geçiriyorlar

İstanbul Maltepe'de 83 yaşındaki Ummuhan Karakaya ve oğlu 50 gündür yaşamını arabada sürdürüyor. Yaşlı ve engelli anne aracın arka koltuğunda, oğlu ise ön koltukta yatıyor. Arabanın bagajını mutfak gibi kullanan yaşlı anne ve oğlu zor günler geçiyor.

'Bizden haberi yok'

Sokağa çıkma kısıtlamasında araçta kalan ve zor günler geçiren aile yetkilerden sıcak bir yatak başlarını sokacak bir ev istiyor. Annenin yaşlı ve engelli olması, oğlunun bekar ve annesi bakma zorunluluğundan dolayı kiralık ev bulamıyorlar.

Oğlundan ayıracaklar diye korkan yaşlı ve bakıma muhtaç anne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi "Cumhurbaşkanımızın bizden haberi yok olsa bizi böyle ortalıkta koyar mıydı." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER