Öğretim Görevlisinin Açıklamaları Şoke Etti: 'Erkeğin Farklı Şehirlerde Eşleri Olabilir!'

İslamcı yazar ve Yalova Üniversitesi eğitim görevlisi Ebubekir Sifil, yaptığı açıklamalarla ağızları açık bıraktı. Sifil, bir erkeğin farklı şehirlerde evi ve eşi olabileceğini kaydederek tek eşliliği ve resmi nikahı reddetti

Öğretim Görevlisinin Açıklamaları Şoke Etti: 'Erkeğin Farklı Şehirlerde Eşleri Olabilir!'

İslamcı yazar ve Yalova Üniversitesi eğitim görevlisi Ebubekir Sifil, yaptığı açıklamalarla ağızları açık bıraktı. Sifil, bir erkeğin farklı şehirlerde evi ve eşi olabileceğini kaydederek tek eşliliği ve resmi nikahı reddetti.

Yalova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, bir erkeğin farklı illerde evi ve eşi olabileceğini, bu durumun 'meşru' olduğunu öne sürdü. 

'HER BİRİ MEŞRU HANIMI'

Sifil, "Bir adam var, işi gereği çok geziyor. İstanbul, Ankara, Adana, Bursa geziyor adam, işi bu. Bu adamın İstanbul'da da evi var, Ankara'da da evi var. Buralarda gittiği yerlerde evlendiği hanımlar var. Gittiği zaman orada kalıyor. Bunların her biri onun meşru hanımı. Bu adamın evi var, çoluk çocuğu var. Bu bir nikah. Bazen öyle olur ki Ankara'ya 3 ay, 5 ay uğrayamaz. Bu nikahı düşürmez. Meşru bir evlilik bu. Sadece bizim yerleşik hayatımız bir tane evi var, işi orada eşi orada. Bu biraz farklı bir şey. Adamın bir tane evi yok. İşi gereği çok geziyor. Arap ülkelerinden bazılarında bu yaygındır. Bunun müt'a ile hiçbir alakası yok. Bu müt'a nikahıdır diyorlarsa ya bilmiyorlar ya üçkağıt yapıyorlar" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER