Papağandan hayat kurtaran çığlık: "Daha önce bu kelimeyi söylememişti"

Louis adındaki papağan, birlikte yaşadığı aileyi yangından kurtardı ancak kendisi kurtulamadı. Papağanın 'Yangın' diye bağırdığını söyleyen sahibi, daha önce bu kelimeyi ondan duymadığını belirtti.

SWNS
Papağandan hayat kurtaran çığlık: "Daha önce bu kelimeyi söylememişti"

ABD'nin Tennessee eyaletinde yaşayan Barbara Klein, eşi Larry ve torunları 6 yaşındaki Kaitlyn Rose Pellerin, derin bir uykudayken evin mutfağında yangın çıktı.

Yangının çıkmasıyla birlikte daha önce hiç söylemediği ‘Yangın’ diye bağıran Louis, aileyi uyandırmaya başardı. Ancak ne yazık ki ailenin sevilen papağanı evde bulunan dört köpekle birlikte hayatını kaybetti.

Louie, gerçek bir kahraman

Lübnan asıllı emekli olan 63 yaşındaki Barbara Klein, "Louie, gerçek bir kahraman. Eğer o olmasaydı, yangın sırasında uyuyor olacaktım.

Daha önce bu kelimeyi söylememişti

'Yangın' diye bağırmaya başladı. Hatırladığım kadarıyla daha önce bu kelimeyi söylememişti. Uyandığımda ateş salonun tabanına kadar yayılmıştı" diye konuştu.

61 yaşındaki makine operatörü olan eşi Harry'nin eve dalıp, köpekleri ve torunun gitarını çıkarmaya çalıştığını anlatan Klein, Harry'nin başarılı olamadığını ve zar zor evden çıktığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER