Polis Akademisi'nin 'İntikam' Yeminine Soylu'dan Açıklama!

Bir polis okulunun yemin töreninde çekildiği belirlenen videoda, polislerin 'intikam' yemini gündem oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak olayın sorumlusunun görevden alındığını kaydetti

Bir polis okulunun yemin töreninde çekildiği belirlenen videoda, polislerin 'intikam' yemini gündem oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak olayın sorumlusunun görevden alındığını kaydetti.

'UNUTURSAK KANIMIZ KURUSUN'

Paylaşılan görüntüde Polis Akademisi öğrencilerinin yemini ise şöyle: "Bismillâhirrahmânirrahîm. Ol deyince olduran, gönülleri iman gücüyle dolduran, Allah'a, Kuran'a, peygamberlere bayrağa ve silaha yemin olsun, şehitlerim rahat uyusun, gazilerim emin olsun, intikam, intikam, intikam daim olsun. Unutursak kanımız kurusun. Allah Türk'ü korusun. Amin"

GÖREVDEN ALINDI

Soylu, polis yüksek meslek okulundaki yemin töreniyle ilgili, "Polis okulunda böyle bir olay oldu, bu olay 2017'nin Mart ayında oldu ama bu tamamen 10 binlerce yetişen öğrenciden birkaçına yönelik bir tek yerde yaşanmış ve oradaki yöneticilerine yönelik bir olaydır ve biz de hemen o yöneticiyi orada görevden aldık. Bu 2 yıl önce yayınlanmıştı ve yayınlanır yayınlanmaz hemen reaksiyonumuzu gösterdik" dedi.

VİDEO 2017 YILINA AİT

Polis Akademisi Başkanlığı da olayla ilgili açıklamada bulunarak, videonun 2017 yılına ait olduğunu öğrendklerini belirterek, "Söz konusu görüntülerin Mart 2017 tarihinde bir polis okulumuzda çekildiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak ilk tespit hitamı Bakanlık makamının tasarrufları ile gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadesi kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER