Polis, fuhuş çetesi kurdu: Sevgilisini de 'organizatör' yaptı!

Ankara'da Hassas bölgeleri koruma şubesinde görevli bir polisin yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı ve insan ticareti yaptığı belirlendi.

Polis, fuhuş çetesi kurdu: Sevgilisini de 'organizatör' yaptı!

Ankara'da polisleri bile şaşkına çeviren fuhuş operasyonu. Ankara'da Hassas Bölgeleri Koruma Şubesinde çalışan polis memuru G.K.'nin zorla fuhuş ve insan ticareti yaptığı ihbarı üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Cumhuriyet Savcısı İrfan Nuri Akdeniz'in yürüttüğü soruşturmadan polisleri bile şaşkına çeviren pislikler çıktı. 

Polis memuru G.K., Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 ay süren teknik ve fiziki takiple adım adım izlendi. Yapılan çalışma sonucunda, G.K.'nin Öveçler mahallesinde bulunan 2 farklı evde aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 5 kadını fuhşa zorladığı tespit edildi.

Teknik ve fiziki takibin ardından G.K. ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen M.E, H.M, A.Z, S.K ve yabancı uyruklu M.S, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. A.Z, G.K, H.M ve M.E Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, il dışında bulunan S.K hakkında adli kontrol kararı verildi. Yabancı uyruklu M.S ise Başsavcılık tarafından salıverildi.

BURALAR BENDEN SORULUR

G.K. tarafından fuhuşa zorlanan mağdurlar ifadelerinde G.K.'nin yabancı uyrukluların pasaportlarını aldığını, "Buralar benden sorulur. Burada çalışmazsanız ekmek yiyemezsiniz" dediğini söyledi.

G.K. ise ifadesinde maddi zorluklar çektiğini kaydederek fuhuşa zorlama ile insan ticareti yaptığı iddiasını reddetti. Gözaltına alınan M.S.'nin, polis memuru G.K.'nin sevgilisi olduğu, çalışanlara müşteri ayarlamada aracılık yaptığı öğrenildi.

M.H. ve H.M.'nin fuhuş yaptırdıkları kadınların kaldığı 2 ayrı evden sorumlu oldukları, buranın ihtiyaçlarını karşılayarak parayı G.K. ve ortağına verdikleri tespit edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER