Prof. Dr. Özlenen Özkan'dan Muhittin Böcek açıklaması

Koronavirüs nedeniyle uzun süre yoğun bakımda kalan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'le ilgili Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan bir açıklama yaptı

Prof. Dr. Özlenen Özkan'dan Muhittin Böcek açıklaması

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in durumunun iyi olduğunu, kısa süre sonra da taburcu edileceğini açıkladı.

Özkan, "Durumu gayet iyi. Makinelerden tamamen ayırdık. Şu an konuşabiliyor. Artık sesi de çıkıyor. Bu anlamda ne istiyorsa yiyip içebiliyor. Çok kısa zamanda taburcu etmeyi planlıyoruz. Fizik tedavisi hala devam ediyor" dedi.
 

Başkan Böcek'in Almanya'da fizik tedavi göreceği iddialarıyla ilgili Prof. Dr. Özkan, “Almanya'ya gitmesinin gerekli olduğunu düşünmüyorum. Yakınlarından böyle bir duyum almadım. Öyle bir plan ve istekleri yok diye biliyorum. Çünkü orada yapılması gereken her şey artık burada yapılabiliyor. Bu süreçte fizik tedaviyi güçlü bir şekilde alıyor. Bizim verdiğimiz rehabilitasyonlarla toparlayacağını düşünüyorum. Taburcu olduktan sonra evine gidebilir, evde tedavisi devam edebilir. Gerekiyorsa üniversitemizdeki aletlerle de yardımcı olunur" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER