Prof. Dr. Sencer İmer öldü: Prof. Dr. Sencer İmer kimdir?

Prof. Dr. Sencer İmer, hayatını kaybetti. Prof. Dr. Sencer İmer kimdir?

Prof. Dr. Sencer İmer öldü: Prof. Dr. Sencer İmer kimdir?

Ufuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sencer İmer'in hayatını kaybettiği açıklandı.

Ufuk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. C. Sencer İMER Vefat Etmiştir. Hocamıza Allah’tan Rahmet Kederli Ailesine ve Yakınlarına Başsağlığı Dileriz" ifadeleri kullanıldı.

SENCER İMER KİMDİR?

- 1942 yılında Ankara'da dünyaya geldi. 

- İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara'da tamamladı, sonra devlet bursu ile üniversite eğitimi için 1960 yılında Berlin'e gitti. 

- Berlin Teknik Üniversitesi'nden 1965 yılında Metalurji yüksek mühendisi olarak mezun oldu. 1973'de Berlin Teknik Üniversitesi'nde Metalurji alanında doçent oldu. 2004 yılında profesör oldu.

- 1973-1982 yılları arasında Berlin Teknik Üniversitesinde bilimsel çalışmalar ve öğretim üyeliği yaptı.

- 1982-1992 yılları arasında BM uzmanı olarak DPT de müşavirlik ve çeşitli bakanlara danışmanlık yaptı.

- Asil-çelik ve Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş. (TDÇİ) Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevlerinde, 1989-1992 yıllarında Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş. (TDÇİ) genel müdürlüğü görevinde bulundu. 

- 1992'den beri Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde öğretim üyeliği yaptıyordu. Ayrıca Hacettepe ve TOBB üniversitelerinin uluslararası ilişkiler bölümlerinde Türkiye Ekonomisi ve karşılaştırmalı ekonomi dersleri verdi. 

- 10 yıl başkanlığını yaptığı Türk-Alman mesleki eğitim vakfı Meksa'nın kurucu ve yönetim kurulu üyesidir. Birinci dereceden Alman Devleti Hizmet Nişanı sahibidir.

- 2009-2013 yılları arasında AKSARAY Üniversitesi İİBF dekanı olarak görev alan İmer, Anka Enstitüsünde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyordu. Sencer İmer, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER