Prof. Osman Müftüoğlu uyardı: Otellerde yılbaşı kutlaması yapılacak mı?

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, bazı otellerde yapılması planlanan yılbaşı kutlamaları ile ilgili çor çarpıcı bir uyarıda bulundu

Prof. Osman Müftüoğlu uyardı: Otellerde yılbaşı kutlaması yapılacak mı?

Yılbaşı yaklaşırken, bazı otellerin kutlama yapılacağını belirterek müşteri toplamaya çalışması salgın tehlikesini de beraberinde getiriyor.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Hürriyet'teki bugünkü yazısında bu konuya değindi.

"Otellerde kutlama yapılacak mı?" başlıklı yazısında Müftüoğlu, bunun yapılmasının büyük risk taşıdığına dikkat çekti.

Müftüoğlu, "Sadece otellerde değil sokaklarda da yeni yıl kutlamalarına izin verilmeyecek. Ne var ki bu yasağı delmeye çalışanlar var. Bunların başında da maalesef daha çok duyarlı olmaları beklenen 5 yıldızlı otellerimiz geliyor. Boğaz kenarındaki oteller dahil İstanbul’un 5 yıldızlı otellerinin pek çoğu İstanbullu ve Anadolulu müşterilerine “Gelin bu sene yeni yıl kutlamarını bizim otelde yapalım. Hem de canlı müzik eşliğinde eğlenerek!” mesajları gönderiyor. Peki, doğru mu?" diye sorduktan sonra şu ifadeleri kullandı:

"Tabii ki doğru değil! Net ve açık kanaatim şudur: Hangi önlemleri alırsanız alın, ne kadar çok hassasiyet gösterirseniz gösterin fark etmez. Otellerde yapacağınız o yılbaşı eğlence programları, baloları, kutlamaları, çok değil 2 saat içinde hızla bir “koronavirüs bayramı” haline geliverir. Biliyorsunuz ,yoğun çaba ve bin bir fedakârlıkla İstanbul’daki COVID-19 tsunamisini zor da olsa bir parça kontrol altına almış gibiyiz. Otellerde yapılacak bu ve benzeri balolar veya başka mecralarda söz konusu olabilecek yasak delme girişimleri yeni yıl eğlenceleriyle birleşecek olursa o tsunamiler yeniden patlayabilir, canımız daha çok yanabilir. Daha çok can kaybedebiliriz, benden uyarması."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER