Rana Batı'nın adres bilgilerinin kargo çalışanı tarafından sızdırılması sonrası Yurtiçi Kargo'dan açıklama!

Kadıköy'de maske takmadığı gerekçesiyle polislerin müdahale ettiği Rana Batı'nın adresini kargo sisteminden bulup, katliam çağrısında bulunan Yurtiçi Kargo çalışanı büyük tepki toplamıştı. Kargo firmasından olayla ilgili açıklama geldi

Rana Batı'nın adres bilgilerinin kargo çalışanı tarafından sızdırılması sonrası Yurtiçi Kargo'dan açıklama!

Kadıköy'de maske takmadığı gerekçesiyle polislerin müdahale ettiği Rana Batı'nın adresini kargo sisteminden bulduktan sonra Instagram hesabını ele geçirip katliam çağrısında bulunan kargo çalışanına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Tepkiler üzerine paylaşımlar silinirken, olayla ilgili kargo şirketinden de açıklama yapıldı.

Şirketten açıklama geldi

Öte yandan Yurtiçi Kargo’dan da konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi:

* Yurtiçi Kargo TS EN İSO 22301, TS EN ISO 27001 ve TS ENISO 20000 belgeleri ile bilgi güvenliğini garanti altına alan, bu üç sertifikaya sahip ülkenin ilk ve tek kargo şirketidir. Çalışanlarımız, sistem üzerinden müşterilerimizin kişisel bilgilerine kesinlikle erişememektedir.

* Sadece dağıtım sırasında adres bilgileri ilgili personele gösterilmektedir. Konunun şirketimiz ile ilgili olup olmadığı hakkında net bir bilgi olmasa da olay araştırılmaktadır. Bir ihlal yaşandı ise tüm kanuni haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER