Recep Tayyip Erdoğan Camii açıldı

Ağrı'nın Patnos ilçesinde yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Camii açıldı. 

Recep Tayyip Erdoğan Camii açıldı

Ağrı'nın Patnos ilçesinde temeli 5 yıl önce atılan, Selçuklu Mimarisi ile yapılan 2 bin kişilik kapasiteye sahip Recep Tayyip Erdoğan Camii'nin açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla yapıldı.

Caminin açılış törenine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yanı sıra Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan dua ve kurban kesiminin ardından konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şu ifadeleri kullandı:

- Bugün burada bu camiyi yapmakla ve bu caminin içerisinde mektebi inşa etmekle, Peygamber Efendimizi daha iyi tanıma ve Kur'an'ı daha iyi öğrenme ve yeryüzünde iyiliğin uzanmadığı hiçbir yer kalmasın ruhuyla gençlerimizi yetiştirmeliyiz. 

- Önümüzdeki hafta Pazartesi günü Mevlid-i Nebi Haftası başlıyor. Çarşamba günü mevlit gecesi. Bu yıl hafta kapsamında Peygamberimiz ve Çocuk konusunu işleyeceğiz. 

- Camilerimiz çocuk sesleri ile coşsun istiyoruz. Evlerimizde çocuklarımız önce Peygamberimiz ve Allah'ın ismini öğrensin istiyoruz. Onun için bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası'nda Peygamberimiz ve çocuk konusunu işleyeceğiz. 

- Bu camide ismi ilelebet yaşayacak olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. Allah herkese ismi camilerde yaşayan kul olmayı nasip eylesin. 

Hizmete açılan camide ilk cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER