Refik Gül'ün 8 yaşındaki kızı Duru Balım annesinin yanına toprağa verildi: Adana'yı ağlatan ölüm

Adanaspor'un tribün lideri Refik Gül'ün eşi Belkıs Gül, 3 yıl önce kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti. Dün de 8 yaşındaki kızı Duru Balım yine kanserden öldü. Cenaze törenine binlerce kişi katıldı, gözyaşları sel oldu

Refik Gül'ün 8 yaşındaki kızı Duru Balım annesinin yanına toprağa verildi: Adana'yı ağlatan ölüm

Adanaspor'un tribün lideri ve Adana'nın sevilen ismi Refik Gül'ün eşi Belkıs Gül, 2017 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Refik Gül ve küçük kızı Duru Balım büyük acıya direnmeye çalışmıştı. Ancak bir yıl sonra da bu kez küçük Duru Balım'ın kansere yakalandığı ortaya çıktı.

Küçük kızın beyninde ‘rabdomiyosarkom’ denilen kötü huylu tümör tespit edildi. 

2 yıldır hastanede tedavi gören minik Duru Balım’ın bedeni daha fazla dayanamadı ve dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Duru Balım Gül'ün ölümü, Adana'yı yasa boğdu. Adanalılar, sosyal medya hesaplarından eşinin ardından kızını da kanser nedeniyle kaybeden Refik Gül'e taziye mesajlarını iletti.

8 yaşındaki Duru Balım, Kabasal Mezarlığı'nda gerçekleşen cenaze töreniyle annesinin yanında toprağa verildi. 

Cenazeye Refik Gül’ün yakınları, sevenleri ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı. Cenaze namazında Adanaspor taraftarları ve Adana Demirspor taraftarları birlikte saf tuttu. Gözyaşları sel oldu.

Cenaze namazında baba Refik Gül, güçlükte ayakta durabildi. Refik Gül, "Allah eşimin günahlarını affetsin. Meleğim de annesine şefaatçi olsun. Sözün bittiği yerdeyiz. Türkiye’nin her yerinden maneviyatlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Rabbim verdi, rabbim aldı. İnşallah öbür dünyada bulaşacağız’’ diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER