Regaip Kandili dualarla idrak edildi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mesaj

Üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili dualarla idrak edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir mesaj yayımladı

Regaip Kandili dualarla idrak edildi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mesaj

Regaip Kandili dualarla idrak edildi

Yurdun tüm illerinde ve ilçelerinde üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili dolayısıyla programlar düzenlendi.

Camilerde din görevlilerince okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahileri dinleyen vatandaşlar yapılan duaya katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylar ile idrak etmekte olduğumuz Regaip gecesini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, "Milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylar ile idrak etmekte olduğumuz Regaip gecesini tebrik ediyorum. Rabb'imden bizi ve tüm insanlığı bu mübarek gece hürmetine her türlü felaketten, musibetten muhafaza buyurmasını diliyorum. Regaip gecemiz mübarek olsun." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 86 yıl sonra cami olarak yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii'nde düzenlenen Regaib Kandili programına katıldı. Erbaş'ın yanı sıra programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ve yüzlerce vatandaş katıldı. Program öncesinde camiyi dolduran vatandaşlar yatsı namazını kıldı.

Vatandaşlar, kılınan namaz sonrasında Büyük Çamlıca Camii İmam Hatipleri Yusuf Balcıoglu ve Kerim Öztürk ile Çinili Camii İmam Hatibi Dursun Şahin tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetini ve Ayasofya Camii Hafızlar Topluluğu tarafından okunan mevlidi dinledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2021, 00:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER