Rus kadınlara söylediği çirkin sözler sonrası Adil Gür'e şok!

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Rus kadınlara karşı söylediği çirkin ifadeler sonrası Adil Gür'e suç duyurusunda bulunuldu

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında Rus kadınlarla ilgili söylediği çirkin ifadeler sonrası A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür'e suç durusunda bulunuldu.

'Rus'tan başka türlü dost olur'

Gür programda,"Türkün Türkten başka dostu yoktur. Türkün dostu Kürt, Kürtün dostu Türktür. İkisi de ayağını denk alsın. Ayıdan post Rus’tan dost olmaz. Stüdyodaki ve ekran başındaki tüm kadınlardan özür dileyerek söylüyorum, Ruslardan başka türlü dost olur sadece. Yoksa siyasi anlamda dost olmalarını görmek mümkün değil. O yüzden Türkiye kendi göbeğini kendi kesmeli" demişti.

'Halkı galeyana getirdi'

Avukat Orhan Nezih Olmaç, sarf ettiği bu sözler nedeniyle Gür'e suç duyurusunda bulundu. Olmaç, "Son derece hassas olan şu günlerde, zaten Rusya ve Suriye ile ilişkilerin sıkıntılı olduğu halkı bir şekilde galeyana getirecek, içerdeki azınlık halkı veyahut farklı dine, ırka mensup vatandaşları tahrik veya aşağılayacak birtakım açıklamaların yapılmasını kamu güvenliği ve kamu barışı açısından son derece zararlı görüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER