Şaban Palabıyık, inşaat sektörüne yönelik açıklama yaptı

Şaban Palabıyık, inşaat sektörüne yönelik açıklama yaptı. Ülke genelinde hayata geçirdiği kamu projeleri ile adından oldukça sık söz ettiren Disa Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Palabıyık inşaat sektöründe bulunan hammadde eksikliği hakkında açıklamalarda bulundu

Şaban Palabıyık, inşaat sektörüne yönelik açıklama yaptı

Yaptığı açıklamada “Türkiye’yi Mart ayından itibaren etkisi altına alan, ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak tüm vatandaşları etkileyen pandemi inşaat sektörünü de olumsuz etkiledi ” ifadesine yer veren Şaban Palabıyık “Karantina sürecinin yavaş yavaş normalleşmesiyle sektörün biraz canlandığını görüyorum. İnşaat sektöründe bulunan hammadde ihtiyacının yavaş yavaş giderildiğini söylemekten mutluluk duyuyorum.” açıklamasıyla sektörde olup da motivasyonları düşen işadamlarına umut verdi.

Disa Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Palabıyık “İnşaat sektöründe yaşanan bu sorunlardan en fazla etkilenenler hiç şüphesiz hali hazırda satışa sunulan konutları alan müşteriler olmuştur. Hem kazançlarında bir düşüş olmuş hem de aldıkları kontların taksit ödemelerinde zorluk yaşamışlardır.” İfadelerini kullandı.

Palabıyık bu durumun en kısa sürede düzeleceğini temenni ederek konuşmasını “Sağlıklı günlerin ancak birlik ve beraberlik içinde sosyal mesafeyi koruyarak gelecektir. Bu yıl tatile giden binlerce kişinin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Henüz tatile gitmeyenler ise tatillerini bir sonraki seneye ertelemeleri gerektiğini düşünmekteyim.” İfadelerini kullanarak sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER