Saç ekiminin ardından rahatsızlanan hasta hayatını kaybetti

Saç ekiminde dünyanın merkezi İstanbul. Bir gün içerisinde binlerce kişi saç ekimi yaptırıyor. Bu sefer de Etiler'de bir güzellik merkezinde saç ekimi yaptıran Umut Tuğcu, operasyonun ardından rahatsızlandı ve doktorundan "Tansiyonun düşmüştür" yanıtını aldı. Hasta, evde bayılmasının ardından hayatını kaybetti

Saç ekiminin ardından rahatsızlanan hasta hayatını kaybetti

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine göre, Etiler'deki bir güzellik merkezine saç ektirmek için giden Umut Tuğcu, ücret konusunda anlaştıktan sonra tedaviye başladı. 5 Kasım günü operasyon için annesiyle hastaneye giden genç adam, saatler süren saç ekimi sonrası taburcu edildi.

Akşam saatlerinde annesiyle birlikte eve dönerken midesinin bulandığını, kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek hastaneyi arayan Tuğcu'ya doktoru, "Tansiyonun düşmüştür. Tuzlu bir şeyler yiyip ayaklarını vücut hizasının üstünde kaldır" cevabını verdi.

Dinlenmek için odasına gittiğinde bayılarak kendisinden geçen genç adam, ailesinin ihbarı üzerine eve gelen ambulansla hastaneye götürülmek istendi ancak mbulansta yaşamını yitirdi.

Soruşturma başlatıldı

Yapılan ön otopside Tuğcu'nun hipertansiyon hastası olduğu, saç ekimi sırasında vücuduna enjekte edilen ilaçların yan etki yaptığı, bu nedenle kesin ölümünün belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesi gerektiği ifade edildi.

Kesin ölüm nedeninin belirlenebilmesi için otopsi yapmak üzere Tuğcu'nun cenazesi Adli Tıp'a gönderilirken, ailenin şikayeti üzerine güzellik merkezi ve doktor hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER