Sapık şeyh Fatih Nurullah'ın müritlerine gönderdiği mektupta yazanlar pes dedirtti!

Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah, 12 yaşındaki kız çocuğunu taciz etmişti. Tacizin ortaya çıkmasıyla tutuklanan sapık şeyhin müridlerine gönderdiği mektup ortaya çıktı. Mektupta yazanlar ise bu kadar da olmaz dedirtti

Sapık şeyh Fatih Nurullah'ın müritlerine gönderdiği mektupta yazanlar pes dedirtti!

Gerçek adı Eyyüp Fatih Şağban olan ve “çocuk istismarı” iddiasıyla tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Şeyh Fatih Nurullah müritlerine mektup yazdı. 12 yaşındaki kız çocuğunun babasının “uyuşturucu bağımlısı” olmakla suçlandığı ve cemaate dağıtılan mektup şu şekilde:

“İcazet töreni öncesinde böyle meşum bir olay yaşanması fakiri üzmüş, yeni halife kardeşlerimizin boynunu bükmüştür. Bütün halifelerimiz, rehber ve zakirlerimiz vazifelerine devam ederek yokluğumuzu hissettirmemesi temennimizdir. Hacı Bayram Külliyemizin tamamlanması ricamızdır. Bize gelince…”

Sapık şeyh İstanbul Sözleşmesi'ni hedef aldı

“Aklıma Ahmet Yesevi Hazretleri geldi. 63 yaşından sonra yer altına inmiş ve bir daha ışığı görmemiş. Kendimi şartladım. Çıkarsam hizmetinize devam edeceğim. Sizi üzecek bir şey yapmadım. Komployla karşı karşıyayız. Uyuşturucu bağımlısı birinin bozuk aile yapısının korunması için yaptığımız merhameten yardımlar ihanet ve komplo olarak geri dönmüştür.

Kızlarını bize teklif etmişler. Bizim de ‘Yaşı 18’e geldiğinde belki olur’ demekliğimiz olmuştur. Telefondaki konuşmalarda, yapmadığımız fiileri bize zorla teyit ettirmek istemişler ve ayrı ayrı para talep etmişlerdir. (70.000 TL) Telefondaki ‘yapmayın – etmeyin’ ricaları böyle bir sonucun doğmaması içindir. Ne yazık ki İstanbul Sözleşmesi’ndeki beyan esas alınarak, bu durum zuhur etmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER