Sedat Peker'den dikkat çeken Suriyeli mülteci açıklaması!

İdlib'de verilen 34 şehidimizin ardından Türkiye, mültecilere Avrupa kapılarını açtı. Sedat Peker, Avrupa'ya gitmek için Edirne'de toplanan ve Yunanistan sınırında bekleyen mültecilerle ilgili açıklamalarda bulundu

Sedat Peker'den dikkat çeken Suriyeli mülteci açıklaması!

İdlib'de verilen 34 şehidimizin ardından Türkiye, mültecilere Avrupa kapılarını açtı. Sedat Peker, Avrupa'ya gitmek için Edirne'de toplanan ve Yunanistan sınırında bekleyen mültecilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Doğru ancak eksik bir karar

Peker, "İdlib’teki hain saldırıda Rusya ve İran destekli Suriye ordusunun hava saldırısı sonucunda şehit düşen 33 askerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizde bulunan 4 milyon Suriyelinin Avrupa’ya gitmesi için sınır kapılarının açılacağının söylenmesi doğru bir karar olmakla beraber bence eksik bir karardır.

Erkekler savaş bölgelerine gönderilsin

18-45 yaş aralığındaki erkek Suriyelilerin askerimizin önünde savaşa gitmeleri için İdlib’e, savaş bölgesine gönderilmesinin daha doğru olacağına inanmaktayım. Kadınların, yaşlıların ve çocukların ise Avrupa’ya rahat gidebilmeleri için el altından devletimizin birimlerince desteklenmesinin de çok iyi olacağını düşünmekteyim.

Düşmanımızın adını tam olarak ortaya koyamazsak (Maalesef ki, her sefer elimizi dostça uzattığımızda bizi arkamızdan hançerleyen…) Rusya ve İran’ın bu saldırının gerçek müsebbipi olduğu gerçeğiyle yüzleşemezsek başarı ve zafer için doğru bir strateji geliştirebileceğimize bir vatandaş olarak asla inanmıyorum." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER