Şehit babası ağlattı: Ayakkabım çamurlu, binemem!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un İdlib şehitlerinden Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Özdemir'in babası İbrahim Özdemir'le arasında geçen konuşmayı anlatması dinleyerin gözlerini yaşarttı

Şehit babası ağlattı: Ayakkabım çamurlu, binemem!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da düzenlenen bir programda gazetecilere şehit babasıyla arasında geçen konuşmayı anlattı. 

Anlatan Kurum'un yanı sıra dinleyenlerin de gözlerini yaşartan olay, 1 Mart'ta Yozgat Akmağdeni Arpalık köyünde geçti.

İdlib şehitlerinden Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir’in babası İbrahim Özdemir ile arasında geçen diyaloğu anlatan Kurum, şunları söyledi:

“Şehit babası İbrahim amca namaz kılarken yere zor oturdu. Dizlerinden sağlık sorunu vardı. Sonra cenaze namazını kıldık. Cami ile mezarlık arası yaklaşık yarım saat diyebileceğimiz bir mesafeydi ve o ayağındaki rahatsızlığa rağmen ‘Ben oğlumun omuzlarda gitmesini istiyorum sevaptır. Bakanım öyle gidebilir mi?’ dedi. Tabii İbrahim amca diyerek cenazeye katılanlarla birlikte şehidimizi omuzlarda mezarlığa götürdük. Şehidimizi defnettikten sonra İbrahim amca yorgun ve bitkin düştü. İbrahim amca seni aracımızla bırakalım zaten çok yoruldun, rahatsızlığın da var. Taziye evinde yine beraber oluruz dediğimde, ayakkabıları çamurlu olduğu için, ‘Yok bakanım araba mahvolur. Ben bu çamurla arabaya binmem’ dedi. İbrahim amca gel binelim dememe rağmen ne kadar ısrar etsem de binmedi.”

Bakan Kurum, şehit babasının camilerinde görev yapmak üzere bir din görevlisi atanması yönündeki isteğinin de hemen yerine getirildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER