Şehit düşmesinden 2 saat önce telefonla mesaj yollamış: Korgeneral Osman Erbaş Paşa'nın son isteği ortaya çıktı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde düşen helikopterde şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın bundan 2 saat önce attığı bir mesaj ve son isteği ortaya çıktı.

Şehit düşmesinden 2 saat önce telefonla mesaj yollamış: Korgeneral Osman Erbaş Paşa'nın son isteği ortaya çıktı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde düşen helikopterde şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın şehit olmadan 2 saat önce Fırat üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören şehit babasını ziyaret ettiği öğrenildi. 

2016 yılında Şırnak İdil'de hendek olaylarında şehit olan Şehit Uzman Jandarma Musa Yılmaz'ın babası Ahmet Sultan Yılmaz, böbrek yetmezliği nedeniyle Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gördüğü belirtildi.

Habertürk'ten Mustafa Uç'un haberine göre Erbaş'ın kazadan iki saat önce şehit Uzman Musa Yılmaz'ın kabrini ziyaret ederek karanfil bıraktığı, ardından da hastaneye giderek şehit babasını ziyaret ettiği öğrenildi.

Osman Erbaş Paşa'nın Bitlis'e gitmeden önce Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'a telefonla mesaj yazarak şehidin babasına sahip çıkılmasını istediği öğrenildi.

Şehit Uzman Jandarma Musa Yılmaz'ın annesi Saadet Yılmaz, Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın ziyaretine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"O bizim babamızdı. Merhametli bir insandı. 'Oğlunun yıl dönümüdür' dedi. Bizim hatırımızı sordu. Allah hayırlı şifa versin dedi. Bizim acımızı paylaştı. Bizim derdimize ortak oldu. 'Allah bize de o mertebeyi nasip etsin' dedi. Bizi yalnız bırakmadı. Her zaman bizi arıyordu. Ne ihtiyacınız var diye soruyordu. Başhekimle konuşacağını söyledi, 'özellikle ilgilensinler' dedi. İki saat sonra haberlerde Osman Paşanın şehit olduğunu öğrendik. Allah onun duasını kabul etti. Biz çok üzüldük. Allah ailesine sabır versin. Geri kalanları bağışlasın. Yaralı askerlerine Allah şifa versin." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER