Şehit Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in paylaştığı son görüntüler herkesi duygulandırdı

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen saldırı sonrası şehit düşen 34 askerimizden Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in paylaştığı son video sosyal medyanın gündemine oturdu. O video izleyen herkesi duygulandırdı

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen saldırı sonrası şehit düşen 34 askerimizden Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in paylaştığı son video sosyal medyanın gündemine oturdu. O video izleyen herkesi duygulandırdı.

Şehit Tüzel’in aynı timde görev aldığı arkadaşlarıyla birlikte operasyona giderken askeri araç içinde çekilen görüntülerde başını sallayıp araçta çalan müziğe eşlik ettiği görüldü.

'Düğüne gider gibi gitti'

Şehidin ikiz kardeşi Uzman Onbaşı Kasım Tüzel ise, "Şehit İbrahim Tüzel'in ikiziyim. Kardeşimle biz hep beraberdik, yan yanaydık. O uzman çavuşluk için gitti, kazandı. Bu kutsal mesleğe beni de çağırdı, davet etti. Onun bıraktığı bayrağı ben elime aldım. Ömür boyu da kanımın son damlasına kadar da taşımaya hazırım" dedi.

Kardeşinin eğlenceli bir insan olduğunu ifade eden Tüzel, "Çok güler yüzlüydü. Şehit olmaya gülerek, eğlenerek, düğüne gider gibi gitti. Vatanı milleti için yapmayacağı hiçbir şey yoktu. Elinden gelen her şeyi yaptı. Hakkıyla da şehit oldu. Vatan sağ olsun" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER