Sıcaktan termometreler patladı: Yolda yumurta pişirdiler

Adana'da hava sıcaklığının 40 dereceyi görmesinin ardından bazı termometreler patlarken vatandaşlar yolun üstünde yumurta pişirdi

Sıcaktan termometreler patladı: Yolda yumurta pişirdiler

Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının bu haftaki etkisini göstermesiyle birlikte Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre Adana’da son 75 yılın en sıcak mayıs ayı yaşanıyor. Sıcaklığın 40 derecenin üzerine çıktığı kentte vatandaşlar parklarda, ağaç gölgelerinde ve banklarda oturarak serinlemeye çalıştı. Bazı çocuklar ve gençler ise tehlikeye aldırış etmeden sulama kanalında yüzerek serinlemeye çalıştı.

Sıcaklığın etkisiyle merkez Seyhan ilçesi Atatürk Parkı’nda bulunan kentin simge termometre de patlayarak bozuldu.

'Serinlemek için ölüme katlanırız'

Hava sıcaklığının 40 derecenin üstüne çıkmasının ardından serinlemek için sulama kanalına girdiğini söyleyen Sadullah Avcılar, “Bu sene başka bir sıcak var. Oruç ayında olması daha da zor. Burada buz gibi su var. Serinleyip, rahatlıyoruz. Tehlikeli olduğunu biliyoruz. Gözümüzün önünde boğulanlar oldu. Ama biz serinlemek için ölüme bile katlanabiliriz” diye konuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle havuzların kapalı olduğunu belirten Yılmaz Betirgiç ise havuz yerine sulama kanallarında yüzdüklerini söyledi. 

'Bu havada insan dayanamaz'

Vatandaşlar deney yapmak için yolda yumurta kırdı. Yumurtanın 20 dakikada piştiğini söyleyen vatandaşlar, “Bu havada insan dayanamaz. Görüyorsunuz yumurta bile yenecek kıvama geldi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER